‹‹ فقط پیشنهاد ››

در این وبلاگ در موضوع های مختلف پیشنهاد های متعددی ارائه شده

نه پیشنهاد برای دختران دم بخت
ساعت ٩:۳٠ ‎ق.ظ روز شنبه ٧ آذر ۱۳۸۸  کلمات کلیدی: ازدواج

نه پیشنهاد به دخترهای دم بخت


بسم الله الرحمن الرحیم

بحث ازدواج از مباحث خیلی داغیه که همه جوونها به اون علاقه زیادی دارند ؛ اما به دلایل مختلفی این مساله جذاب و شیرین تبدیل به مصیبت زندگی جوونها شده . چون می بینیم از یک طرف یکسری پسر عذب تشنه ازدواج وجود داره ، از طرف مقابل هم بدلیل بالا رفتن سن ازدواج هر روزه به جمعیت دختر های دم بخت که سن ازدواج شون بالا رفته اضافه می شه .

 

این مصیبت زمانی به اوج خودش می رسه که همین دخترهایی که برای جلب توجه هر کس و ناکسی وقتی به کوچه و خیابون می آیند ،  چند قلم آرایش می کنن و با مانتوهای کوتاه و تنگ شون تو خیابونا قر می دن یا وقتی باهاشون می خواهی حرف بزنی چند جور کرشمه می رن تا شاید بهشون یه نیم نگاهی بکنی ؛ تا پای خواستگار به خونشون باز می شه برات صد جور کلاس می زارن و چند صدتا بهونه می آرن .

 

البته ناگفته نمونه که این دختر خانوما خودشون نتیجه کاراشون رو دارن می بینند.  چون وقتی این روند ادامه پیدا کنه ، ممکنه همون دختر خانمی که به خاطر مهریه چند صد تایی یا چند هزار تایی تو خونه مونده آخرش تو خیابون با یه بوق یا چراغ ماشین راضی بشه و بره که تمان حیثیت خودشه به باد بده .

 

بعضی از دخترها هستند که می گن ما می خواهیم ازدواج کنیم اما خواستگار نداریم به همین خاطره که یا باید دست از حجاب مون برمی داریم و یا باید به دنبال دوست پسر بگردیم ؟

بنده قبل از اینکه چند تا پیشنهاد به اینجور دخترای گل و نازنین بدم باید چند نکته رو خدمتشون بگم

 

نکته اول : اگر قرار بود با اینجور کارها دختران به خونه بخت برند ، الان باید تمامی دخترای مانتویی بد حجاب که برای خودشون دوست پسری دست و پا کردن ازدواج کرده بودند و ما دیگر هیچ مشکلی از بابت ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج در کشورمون نداشتیم، این در حالی است که ما می بینیم هر چه قدر از اینجور کارها بیشتر می شه اعتماد پسرا نسبت به دختران کمتر شده و سن ازدواج نیز بالاتر رفته .

 

نکته دوم : تصور این مساله که تمامی دوستی های خیابانی منجر به خواستگاری می شه تصوری کاملا اشتباه هست ، بلکه بیشترین کسانی که به دنبال برقراری دوستی با دخترا هستند ، یه عده هوس بازی هستند که برای رسیدن به خواسته های پلید خودشون  از احساسات پاک دخترا سوء استفاده می کنند .

 

نکته سوم  : بنا به اظهار کارشناسان بیشتر دوستی های خیابونی اولا : منجر به ازدواج نمی شه ، ثانیا : در صورت ازدواج در اکثر موارد به طلاق منجر می شه و ثالثا : این نوع روابط در خیلی از موارد به ارتکاب جرم منتهی می شه کما اینکه بنا به گزارش سرهنگ مصطفی رجبی معاونت مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی بالای 52 درصد از جرائم اعم از تجاوز به عنف، قتل ، سرقت ، مواد مخدر ، و به دام انداختن دخترها ثمره دوستیهای خیابانی هست . ( برنامه « پایان خط » شبکه 3 تاریخ 4/ 2/ 1388)

 

نکته چهارم : همون خدایی که انسان ها رو آفریده ، برای آرامش اونها همسرانی رو قرار داده و مطمئن باشید اگر تقوای الهی را رعایت کنید هر وقت صلاح بدونه اون کسی که قراره شما رو خوشبخت کنه و لیاقت شما رو داشته باشه برای خواستگاری تون می فرسته . 

به شرط اینکه به پیشنهاد هایی که الآن براتون می نویسم عمل کنید .

 

اول : اگر مورد مناسبی به خواستگاری شما اومد به بهونه های غیر موجه و پوچ مثل هنوز زوده ، می‌خواهم درس بخونم و پله های ترقی رو یکی یکی طی کنم ، داماد وضع مادی خوبی ندارد و... از ازدواج خودداری نکنید .

 

دوم : از تشریفات غیر ضروری پرهیز کنید و بعضی از رسم و رسومات دست و پاگیر را کنار بگذارید.

 

سوم : سطح توقعات و انتظارات خودتون رو اعم از نوع شغل و خانه و ماشین و... پائین بیارید .

 

چهارم : در خصوص مسائل مادی به این نکته توجه داشته باشید که  خداوند در قرآن کریم به کسانی که تنگ دست اند و دلهره فقر و مشکلات مادی دارند وعده داده که از فضل و رحمتش جوانان نیازمند رو در امر ازدواج کمک کنه.» فرموده : وَ أَنْکِحُوا الْأَیامى‏ مِنْکُمْ وَ الصَّالِحینَ مِنْ عِبادِکُمْ وَ إِمائِکُمْ إِنْ یَکُونُوا فُقَراءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ اللَّهُ واسِعٌ عَلیمٌ  « (نور / 32)مردان و زنان بى‏همسر خود را همسر دهید، همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را؛ اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بى‏نیاز مى‏سازد؛ خداوند گشایش‏دهنده و آگاه است!

 

پنجم : مهریه ای معقول برای ازدواج خود تعیین کنید نه بر اساس تاریخ تولد خودتون و آباء و اجدادتون  .

 

ششم : سعی کنید با کنترل هزینه ها و کمک پدر ومادر ازدواج کنید.

 

هفتم : جهت فراهم شدن شرایط زندگی مشترک ، می تونید دوران تحصیل در دانشگاه را به عنوان دوران عقد قرار بدید و بعد از پایان تحصیلات عروسی کنید .

 

هشتم : خوبه بدونید به غیر از برقراری روابط دوست دختری و دوست پسری  ، راههای مناسب دیگری برای فراهم نمودن زمینه های ازدواج از طرف دخترا وجود داره که در اینجا بعضی از اونها را به شما پیشنهاد می کنم .

1-                 در صورت ادامه تحصیل چنین تصوری را برای دیگران بوجود نیارید که به این دلیل فعلا تصمیم به ازدواج ندارید .

2-                از آنجا که یکی از راههای شناسایی دخترای خوب توسط خانواده های متدین ، در محافل مذهبی هستش سعی کنید در مساجد ، هیئت ها ، حسینه ها و روضه های خانگی حضور پررنگ تری داشته باشید .

3-             می توانید با مراکزی که جهت  ازدواج های دانشجویی وجود دارد در این زمینه مشورت نمائید .

4-              تلویحا تصمیم خودتون رو نسبت به ازدواج به خانواده منتقل کنید تا فکر نکنند به خاطر ادامه تحصیلات تصمیم به ازدواج ندارید .

5-              در برنامه های گروهی و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مثل کانون فرهنگی مسجد محله و بسیج خواهران و ... حضور فعال تری  داشته باشید .

نهم : پیشنهاد می کنم از  توسل، نذر و مانند آن غافل نباشید .

«از پیشنهادهای دیگه ای که در این وبلاگ اومده دیدن کنید شاید بدردتون بخوره»

« پیشاپیش از اظهارنظر شما تشکر می کنم چون در بهتر شدن وبلاگ کمکم می کنه »