نه پیشنهاد جهت تشخیص نماینده اصلح برای حضور در مجلس شورای اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

این روز ها صحبت از انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخاب اصلح خیلی به گوشمون می خوره و اینکه بالاخره چه کسی رو به عنوان نماینده خودمون به مجلس بفرستیم .

در ابتدا باید عرض کنم که راجع به اصل حضور در انتخابات همین بس که خود حضور مردم در پای صندوق های رای باعث ایجاد امنیت ملی می شه. تفسیر این حرف به زبون ساده این هست که اگه یه زمانی برای حفظ امنیت ملی باید به خط مقدم جبهه می رفتیم الان برای در امان موندن از حمله کسایی که سال ها به دنبال فرصتن تا پشتوانه این نظام رو خالی ببینن و با خیال راحت به ایران حمله کنن باید به پای صندوق های رای بریم.

اما نکته مهم دیگه اینه که در شرایط فعلی که هر کسی سنگ خدمت به مردم رو به سینه می زنه و هر گروه و دسته ای خودش رو برتر می دونه باید به چه کسایی رای بدیم ؟ و به عبارت دیگه از کجا تشخیص بدیم که فرد اصلح برای نمایندگی در مجلس چه کسی هست ؟ البته این که می گیم قرار اصلح رو به مجلس بفرستیم به این معنا نیست که قرار امام زاده و یا معصوم رو انتخاب بکنیم بلکه قراره بهترین فرد موجود در میان کاندیداها رو بتونیم تشخیص بدیم و به مجلس بفرستیم هرچند همین فردی هم که اصلح تشخیص دادیم ممکنه دارای اشکالاتی باشه اما اشکالاتش از بقیه کمتره .

بنده در خصوص نه پیشنهاد جهت تشخیص فرد اصلح به ذهنم رسیده که براتون می نویسم و امیدوارم مفید باشه.

 پیشنهاد اول این هست که ببینید کاندیداها تا چه اندازه در عملکرد انتخاباتی خودشون پایبند به قانون هستن یعنی اگر دیدی کسی خلاف قانون زودتر از موعد شروع به تبلیغات کرده و یا پلاکارد و تراکت بزرگتر از اندازه قانونی نصب کرده و یا برای جلب نظر مردم پول هزینه می کنه و ... بدونید این فرد به درد مجلس قانون گذاری نمی خوره چرا که به قول شاعر ذات نایافته از هستی بخش --- کی تواند که شود هستی بخش ؟! (( جامی )).

پیشنهاد دومی که دارم اینه هست که ارزیابی کنید کاندیدای مورد نظرتون برای رسیدن به هدفش تا چه اندازه مبانی اخلاقی و دینی رو رعایت می کنه و یا اگر نماینده بوده در مجلس عملکرد اخلاقیش چه جوری بوده مثلا برای اینکه حرف خودش رو به کرسی بنشونه به دیگران توهین یا فحاشی نکرده و یا دیگران رو تخریب نکرده تا خودش رو بالا بکشه و ...

 پیشنهاد سومی که درام اینه که ببینید افراد و گروه هایی که تبلیغات آنچنانی راه انداخته اند بودجه های تبلیغاتی خودشون رو از کجا تامین می کنن و به عبارت دیگه باید ته قضیه رو در بیارید که آیا این افراد به کانون های قدرت و ثروت متصل هستند یا نه ؟ که بطور قطع اگه به این کانون ها وصل بودن بدونید این افراد دیگه نماینده مردم در مجلس نخواهند بود بلکه نماینده همین ثروتمندان و قدرت مندان در مجلس می شوند و قوانین رو به جای اینکه به نفع مردم تصویب کنن به نفع قدرت مندان و ثروت مندان تصویب می کنن.

 پیشنهاد چهارم برگشت می کنه به همون ضرب المثل معروف که می گه: «تا مرد سخن نگفته باشد علم هنرش نهفته باشد» لذا اگه نماینده ای رو دیدید که بدون در نظر گرفتن حیطه وظایف نمایندگی مجلس شعارهایی رو مطرح می کنه که معمولا کاندیداهای ریاست جمهوری مطرح می کنن اعم از شعار های آبادانی، آب کشی و برق و ... از این حرف ها بدونید این بابا حالیش نیست برای چه کاری داره نماینده می شه و بعدا هم اگه به مجلس بره کاری از دستش بر نمی یاد.

 پیشنهاد پنجم این هست که از رای دادن به افراد ناشناس که یک دفعه مثل قارچ سبز شدن و شناسنامه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مشخصی ارائه نمی کنن به شدت پرهیز کنید چراکه ممکنه این افراد توسط گروه های فرصت طلب برای نفوذ در مجلس هدایت شده باشند گروه هایی مثل جریان معروف به جریان انحرافی و چه بسا بعدا چهره واقعی خودشون رو نشون بدن.

 پیشنهاد ششم اینه که به کسی رای بدید که دغدغه دین و انقلاب رو داشته باشه و این در شعار و عملکرد گذشته اش نمود داشه باشه چراکه اگه نماینده ای این دغدغه رو داشت حتما در دوره نمایندگیش به گونه ای عمل می کنه که هم سر بلندی ایران حاصل می شه و هم سر بلندی اسلام.

 پیشنهاد هفتم : برای تشخیص فرد اصلح در میان افراد و گروه ها و جریان ها مختلف سیاسی این هست که بین حرف ها و شعار هایی که می دن با عملکردشون یه مقایسه انجام بدین و اگه در سوابق این افراد و گروهها دیدید شعار و عملکردشون یکی بوده بدونید که این فرد یا گروه نسبت به دیگران برتری داره به عنوان نمونه برخی از گروه ها و افراد به اصطلاح اصلاح طلب در این دوره با شعار ولایت مداری به میدون اومدن . اما وقتی ما می بینیم در عملکرد گذشته خودشون نه تنها از ولایت حمایت نکردن بلکه تیشه به ریشه ولایت زدن و در دوران حکومت داری خودشون تا اونجا که تونستند بر علیه ولایت فقیه حرف زدن و نوشتن به راحتی می تونیم تشخیص بدیم که این افراد برای حضور در مجلس شورای اسلامی اصلح نیستند.

 پیشنهاد هشتم: بنده این هست که سوابق کاندیداها و گروه های مختلف رو در جریان فتنه سال 88 بررسی کنید و ببینید که موضع گیری اونها در این جریان چگونه بوده به خاطر اینکه این جریان سنگ محک خیلی خوبی برای تشخیص آدم های تیز هوش و بصیر از آدم های ساده لوح و خودخواه و قدرت طلب هست .

 پیشنهاد آخر اینه که با افراد خبره ، آگاه و بصیر، جریان شناس ، دلسوز نظام و انقلاب مشورت کنید

«از پیشنهادهای دیگه ای که در این وبلاگ اومده دیدن کنید شاید بدردتون بخوره»

 « پیشاپیش از اظهارنظر شما تشکر می کنم چون در بهتر شدن وبلاگ کمکم می کنه »

 

/ 4 نظر / 52 بازدید
saghi

بهار بهترین بهانه برای آغاز، وآغاز بهترین بهانه برای زیستن است آغاز بهار بر شما مبارک

محمدرضا

با سلام و تشکر از حضور گرمتان در وبلاگمان امیدوارم همیشه سلامت و پایدار باشید.

فرید

با عرض سلام و خسته نباشید از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم: وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ محدودیت در قالب های وبلاگ نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و ... سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و ... عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد تبدیل وبلاگ به سایت به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید موفق باشید 549886458

سید آرش

سلام من وبلاگ http://ezdevaj-movafagh.blogsky.com/ رو دارم حتما بهش سر زدید من یک انجمن زدم امیدوارم در آنجا حضور پیدا کنید درسته که مربوط به ازدواج هست ولی کسایی که بخواهند توی موضوع خاصی فعالیت کنند اون تاپیک براشون زده میشه و در صورتی که فعالیت خوبی داشته باشند تبلیغ براشون مجاز میشه [:S017:] http://ezdevaj.takbb.com/index.php البته قسمتی در انجمن موجود است که دوستان میتوانند وبلاگ ها و وبسایتهای خودشون رو معرفی کنند