چهارده پیشنهاد برای خرید منزل مسکونی مناسب ‏

بسم الله الرحمن الرحیم

 

یکی از موضوعات مهم تو زندگی هر خانواده ای داشتن یک سرپناه مناسب هست ؛ اما بدلیل شرایط خاص اقتصادی که برای جامعه ما پیش اومده خانواده ها تنها به خرید خونه ارزون اونهم با گرفتن وام مسکن فکر می کنند و تنها به بعد سرپناه بودن اون نگاه می کنند و به جنبه های مختلفی که باید برای خرید منزل مناسب که بتونه آرامش اونها رو تامین بکنه کمتر دقت می کنند .

اما خوبه بدونید نکات ظریف و مهمی در خرید منزل وجود داره که عدم توجه به اونها ممکنه در آینده آرامش شما را مختل کنه ؛ به همین خاطر برای اینکه بتونید یک منزلی داشته باشید که تامین کننده آرامش شما باشه براتون چهارده پیشنهاد دارم که به هنگام خرید و قبل از سکونت در منزل باید اونها رو مد نظر بگیرید و یا اینکه در صورت نداشتن برخی شرایط بعد از خرید خونه اونها رو رعایت کنید .

1-     از خرید خونه در محله های بد نام یا مجتمع های مسکونی که سوء شهرت دارند پرهیز کنید چون اگر خواستید خونتون رو در آینده بفروشید با مشکل مواجه می شید علاوه بر اینکه قیمت این خونه ها نسبت به دیگر از مناطق رشد کمتری می کنه و ثانیا اگر دختر دار باشید ممکنه داماد دلخواه به سراغ تون نیاد

 

2-    از سلامتی اخلاقی منازل همجوار و یا ساکنین سایر طبقات مجتمع مسکونی مورد نظر مطمئن شوید و بعد اقدام به خرید منزل کنید .

 

3- در همسایگی و همجوار منزل مسکونی فضای سبز ، پارک ، زمین بایر ، ساختمان نیمه کاره ، بنای متروکه و امثال اینها نباشه چراکه اولا معمولا ایجور جاها پاتوق افراد لاابالی هست و ثانیا شلوغی و سرو صدار جاهایی مثل فضا های سبز و پارک ها ممکن است اعصاب شما رو در بلند مدت خراب کنه .

 

4-  پیشنهاد می کنیم در صورت خرید منزل در طبقه اول مجتمع مسکونی ، پنجره های این طبقه خصوصا در قسمتهای مجاور کوچه و خیابان رو حتما حفاظ آهنی بکشید .

 

5-  در صورتیکه وسیله نقلیه دارید حتما خونه دارای پارکینگ یا حیاط باشه

 

6-   امکان رفت و آمد از طریق پشت بام به منازل دیگر وجود نداشته باشه چون کار آقا دزده رو راحتر می کنه .

 

7- منزلی که قصد دارید بخرید همجوار ساختمانهایی که فعالیت اقتصادی و تولیدی ، تجاری دارند نشابه چون در اینجور ساختمانها معمولا هم رفت و آمد زیادی صورت می گیره و هم سرو صدای زیادی داره که از لحاظ آسایش و پارک خودرو و ... شما رو در آینده دچار مشکل می کنه  

 

8- منزل مورد نظر شما نبش خیابان اصلی نباشه و در خیابان و کوچه فرعی باشه بهتره ؛ چون خیلی از مردم ملاحظه اینکه شما در ساعت یک شب تو رختخواب هستید رو نمی کنند . مخصوصا کاروان عروس ها که تو شب عروسی خدا رو بنده نیستند چه برسه به اینکه به فکر بنده خدا باشند.  

 

9-   بجای ساختن درهای چوبی و کلاس بیخود گذاشتن ؛ درهای ورودی منزلتون رو فلزی و محکم بسازید .

 

10- ارتفاع دیوارهای منزل حداقل 5/2 متر باشه .(بگذریم که بعضی از دزدهای رو دست گربه ها هم بلند می شن و از دیوار صاف مثل آب خوردن بالا می رن )

 

11-  سیم کشی منزل فرسوده نباشه و در صورت فرسوده بودن هم بخاطر اینکه از خطر آتش سوزی جلوگیری کنید و هم در مصرف برق صرفه جویی کنید بهتره کل سیم کشی خونه رو عوض کنید .

 

12- کنار دیوار منزل و یا چسبیده به منزل ، امکانی جهت دسترسی و نفوذ به منزل وجود نداشته باشه مثلا تیر چراغ برق و درخت و ... کنار دیوار خونه نباشه

 

13-                    معابر اطراف منزل از روشنایی در طول شب برخوردار باشه طوریکه نقطه کور در حریم بیرونی منزل نباشه

 

14-                    منزل تازه باید قفلش عوض بشه و یا توپی قفل تعویض بشه .

«از پیشنهادهای دیگه ای که در این وبلاگ اومده دیدن کنید شاید بدردتون بخوره»

« پیشاپیش از اظهارنظر شما تشکر می کنم چون در بهتر شدن وبلاگ کمکم می کنه »

 

 

/ 0 نظر / 34 بازدید