هشت پیشنهاد برای کسانیکه می خواهند جزو یاران ....

 

تصمیم گرفتم برای تبرک هم که شده اولین مطلبم در خصوص امام زمان عجل الله تعالی فی فرجه الشریف باشد .

هشت پیشنهاد برای کسانیکه می خواهند جزو یاران امام زمان عجل الله تعالی فی فرجه الشریف باشند .

اول : معرفت خود را نسبت به امام زمان( عجل الله تعالی فی فرجه الشریف ) بالا ببرید

تنها هنگامى انسان به یاری امام مى‏شتابد که او را خوب بشناسد و ارزش و مقام او را بداند ، اما اگر انسان نسبت به ارزش و جایگاه امام معرفت نداشته باشد ، برایش اهمیتى نخواهد داشت که او را یاری بکند یا نه  .

البته معرفت و شناخت امام زمان‏علیه السلام دو گونه است:

الف :  شناخت تاریخى وجود آن حضرت مانند اینکه او امام دوازدهم است و تاریخ ولادتش در چه سالى است و مانند آن.

ب :  شناخت مقام نورانیت آن حضرت که این شناخت کار هر کسى نیست و ظرفیت و لیاقت زیادى مى‏خواهد. در حقیقت، اصحاب خاص امام زمان‏علیه السلام کسانى‏اند که آن حضرت را به مقام نورانیت شناخته‏اند.

براى آگاهى از مقام عظیم امامت خواندن زیارت جامعه کبیره و تأمل در معانى عمیق آن پیشنهاد مى‏شود.

دوم : پیشنهاد می کنیم براى تقویت توجه به مقام و عظمت حضرت ولى عصر (عج) کتب ذیل را مطالعه کنید :

1. بحارالانوار، ج 52 و 51، ترجمه على دوانى

2. خورشید مغرب، استاد محمد رضا حکیمى

3. وابستگى جهان به امام زمان (عج)، آیت الله صافى گلپایگانى

4. دادگستر جهان، آیت الله ابراهیم امینى

سوم :  بهترین عمل کننده به این آیه قرآن باشید

«الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِى الْأَرْضِ أَقامُوا الصَّلاةَ وَ آتَوُا الزَّکاةَ وَ أَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَ نَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ»( سوره حج: آیه 41.) کسانى که اگر در زمین به آنان توانایى دهیم نماز را به پا داشته و زکات (به مستحق) بخشیده و به معروف امر نموده و از منکر نهى کنند.

چراکه امام باقرعلیه السلام در تفسیر این آیه مى‏فرماید: «این آیه براى آل محمد است یعنى، مهدى (عج) و اصحاب او است ».(  تفسیر قمى: ج 2، ص 87.) در نتیجه اگر ما هم مى‏خواهیم از اصحاب و یاران آن حضرت باشیم، باید به امور مذکور اهتمام ورزیم.

 

چهارم :  از لحاظ روحى و فکرى و عملى با امام زمان‏علیه السلام ایجاد سنخیت نمائید .

کسیکه می خواهد یار امام باشد باید وضعیت روحى و فکرى و عملى خود را به گونه‏اى سامان دهد که سنخیت کاملى با امام زمان‏علیه السلام داشته باشند. یعنی باید از طریق تقویت ایمان و تقوا و فضایل اخلاقى و درجات معنوى؛  خود را با تفکر و روحیات امام هم سنخ نماید . چراکه عدم سنخیت با امام نه تنها موجب یاری وی نمی شود بلکه تعارض و ضدیت را بدنبال دارد .

آیا مى‏توان به یاری کسی رفت که هیچگونه سنخیتی با او نداریم؟

پنجم :  با انجام واجبات و ترک محرمات خود را برای پیروی محض از امام زمان آماده نمائید چراکه یاران ایشان با تمام وجود از دستورات امام خود پیروى مى‏کنند

ششم :  دعای عهد یادتان نرود

هفتم :   مواظب دینتان باشید چونکه هر چه به زمان حضور نزدیک مى‏شویم، جریان باطل فضاى فکرى و عملى جامعه را به بیشترین میزان ممکن، آلوده می کند . در چنین شرایطى، پا برجا و ثابت قدم بودن در باورهاى دینى، مشکل‏تر است. یاران امام زمان) عج (، باید با جدیّت تمام، در این راستا، کوشا باشند:

   على بن جعفر از برادرش موسى بن جعفر) ع (نقل مى‏کند که فرمود: هرگاه پنجمین فرزند هفتمین امام ناپدید شود، خدا را، خدا را، نسبت به دینتان مواظب باشید. مبادا کسى شما را از دینتان جدا کند. (الکافی    ج‏1   ص 336 )

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم « دعای غیبت » که در مفاتیح الجنان آمده است را بخوانید .

هشتم :  بصیرت و آگاهى خود را نسبت به وقایع بالا ببرید : چونکه یاران امام مهدى (ع) در بصیرت و درایت سرآمدند در فتنه‏هایى که زیرکان در آن فرو مى‏مانند هوشیارانه راه را پیدا می کنند .

 بخوان دعای فرج را دعـــــا اثـــــر دارد , دعا کبوتر عشق است و بال و پر دارد

بخوان دعای فرج را و عافـیــت بـطـلــب که روزگار بســـی فتنه زیر ســـر دارد

بخوان دعای فرج را کـه یـوسـف زهــــــرا ز پشت پرده ی غیبت به ما نظـر دارد

بخوان دعای فرج را به یاد خیمه ی سبــز , که آخرین گل سرخ از همه خبـــر دارد

 

«از پیشنهادهای دیگه ای که در این وبلاگ اومده دیدن کنید شاید بدردتون بخوره»

« پیشاپیش از اظهارنظر شما تشکر می کنم چون در بهتر شدن وبلاگ کمکم می کنه »

/ 5 نظر / 19 بازدید
محمد

سلام ممنون سايت خوبي داري موفق باشي

مرتضی

سلام سرباز امام زمان عج برا من خیلی دعا کن امیدوارم از انتقادای من نارحت نشی اگه فونت این مطلب هم ساده تر بود خواننده ی بیشتری داشت بخاطر زحمتات دستت رو میبوسم الهم عجل لولیک الفرج

کنیز آقا صاحب الزمان

سلام مطالبتون بسیار خوب و مفید بود میخواستم ازتون خواهش کنم که یک موضوعی در وبلاگتون قرار بدید اینکه چرا باید امام زمان بیان و چرا ما باید برای ظهورشان دعا کنیم من با جوان های همسن خودم که حرف میزنم سوال های این چنینی می پرسن و دوست دارن خودشون رو اینگونه توجیح کنن و... کی میشود که صدای گامهای آمدنت در گوش هستی طنین اندازد یا مهدی در انتظارت هستیم ما را دریاب [گل] التماس دعا

پذیرش ولایت امام خامنه ای مقدمه پذیرش ولایت امام مهدی (عج) است

زبنب

از متون زیبای شما متشکرم . واقعا ناثیر گذار بود. به امید روزی که همه مان یار واقعی امام زمان باشیم. از شما تقاضادارم که در وبلاگ خود ویژگی های اخلاقی امام زمان را برای اشنایی بیشتر مردم با ایشان مطرح کنید