چهارده پیشنهاد به زنانی که شوهرهاشون به دیدن فیلم ها و عکس های س ک س ی عادت کردن

بسم الله الرحمن الرحیم

از پیام هایی که به دستم رسیده متوجه شدم که یکی از مشکلاتی که برخی از خانم ها پیدا کردن این هست که شوهر های اونها به دیدن فیلم ها و عکس های س ک س ی عادت کردن و این موضوع برای این خانم ها مشکلاتی رو به دنبال داشته برخی از این مشکلات که به اونها اشاره شده و همینطور می شه از مضمون صحبت های اونها به دست آورود از قرار زیر هست:

اول: این مساله باعث شده تا این خانم ها اعتماد به نفس خودشون رو تو مسائل جنسی از دست بدن  چرا که هرچی باشه نمی تونن مثل این فیلم ها که برای جذاب سازی اونها از کارگردانی قوی و ترفندهای سینمایی استفاده شده عمل کنن

دوم: توقعات شوهرهای تازه ازدواج کرده رو نسبت به همسرانشون بسیار بالا برده به نحوی که توقع دارن یه دختر معصوم تازه ازدواج کرده مثل زن های این فیلم ها عمل کنه و این امر سطح نارضایتی شوهر ها و همینطور دخترها رو بالا برده

سوم: برخی از این شوهر ها با دیدن این فیلم ها تخیلات جنسی شون بیش از حد شده و به هنگام نزدیکی به جای ابراز علاقه به همسرشون تصور می کنن که دارن با همون زن های هنر پیشه س ک س  می کنن و این امر باعث کاهش علاقه زن ها نسبت به همسرشون شده

چهارم: بعضی از مردها با دیدن این فیلم ها شهوتشون طغیان کرده و به جای متمرکز شدن به کانون خانواده و همسرشون دوست دارن هر زنی رو که دیدن باهاش س ک س  داشته باشن و به دلیل عملی نبودن این مساله باز به سراغ تخیلات س ک س ی می رن و حتی برخی از این شوهر ها پا رو فراتر گذاشته و به هنگام س ک س  ابراز تصورات خائنانه نسبت به محارم زن خودشون – مثل خواهر و مادر زن – می نمایند و همینطور از زن خودشون می خوان که تصور کنن که کسی که با اونها نزدیکی می کنه فلان مرد فامیل و ... هست.

پنجم: دیدن اینگونه فیلم ها باعث می شه شوهر ها حیا و عفت رو از دست داده و نسبت به برقراری رابطه با زنان دیگر تمایل نشون بدن و حتی از برقراری این رابطه در کنار همسرشون هم خجالت نمی کشن

مجموع این مشکلات به همراه بسیاری دیگر از پیامدها و عواقب مادی و معنوی باعث شد تا بنده برای زن هایی که گرفتار چنین شوهرهایی شدن پیشنهادهایی ارائه کنم تا بلکه بتونن کاری بکنن شوهرهاشون دست از دیدن این فیلم ها برداشته و پیامدهای منفی این قبیل فیلم ها و عکس ها رو کاهش بدن انشاء الله 

قبل از ارائه پیشنهادها دو نکته رو باید عرض کنم

1-    از خوانندگان این مطلب می خوام اگر تجربه ای در خصوص پیامدهای منفی این مساله و یا راهکارهای ترک اون دارن برام ارسال کنن

2-    نکته مهمی که همیشه باید در نظر داشت این هست که رفتار انسان و گزینش ها و گرایش های او از شناخت وی سرچشمه می گیرد. بنابراین اگر بخواهید رفتار کسی را تغییر دهید، باید دیدگاههای او را دگرگون سازید. چنانچه بخواهید فردی از رفتارهای ناهنجار خویش دست بردارد، باید نگرش وی را نسبت به چنین رفتاری آنچنان تغییر دهید که دیگر آن را برنگزیند. اما قبل از هرچیز باید زمینه های تفاهم را فراهم نماید که وجود روابط عاطفی زن و شوهری می تواند نقش مفیدی را در این زمینه داشته باشد.
اما پیشنهادها:

اول- برای اینکه خیالات خائنانه شوهرتون نسبت به محارمتون کمتر بشه باید زمینه های اختلاط فامیلی رو از بین ببرید یعنی به گونه ای مجالس مهمانی خودتون رو ترتیب بدید که زن ها و مردها از هم جدا باشند و کمتر با همدیگه رو در رو بشن چه برسه به اینکه با هم سر یه سفره بشینن و یا با هم دست بدن و یا با لباس راحتی کنار هم باشن و با هم شوخی و بگو بخند کنند و برای بهتر عملی شدن این مساله باید محارم خودتون رو نسبت به پیامدهای منفی دنیوی و اخروی اینگونه نشست و برخاست ها توجیه کنید.

دوم- باید گوی سبقت رو از فیلم ها و تصاویر مستهجن بگیرید یعنی نباید صبر کنید که شوهرتون با دیدن فیلم های س ک س ، شهوتش تحریک بشه بعد سراغ شما بیاد بلکه این شما هستید که باید با جذابیت های زنانه خودتون اون رو تحریک کنید و شهوتش رو ارضا کنید و از اونجایی که مردها در سال های اول ازدواجشون یه حرص و ولع بیشتری نسبت به مسائل جنسی دارن اگه بتونید این کار رو بکنید و لو اینکه هر شب با شما نزدیکی کنه بعد از مدتی تا حد زیادی شهوتشون تحت کنترل شما در می یاد و دیگه براش تا حدودی دیدن این صحنه ها یک نواخت می شه و لذت اولیه خودش رو از دست می ده لذا توصیه بنده این هست که اولا: هر موقع شوهرتون شهوتش تحریک شده بود بدون کمترین تامل و بهانه آوردنی تمکین کنید و ثانیا: نسبت به مسائل جنسی با تکرار و تنوع این مساله رو خودتون به دست بگیرید شاید به خاطر همین چیزها بوده که پیامبر ما به زن ها توصیه فرمودند: «وَ عَلَیْها اَنْ تَتَطیبَ بأطَیَب طیبها و تلبس احسن ثیابها و تزیّن باحسنِ زینتها و تعرض نفسها علیه غُدُوةً و عَشیّةً [وسائل، ج 14، ص 112] ...». «لازم است بر زن که خود را با خوشبوترین عطرها خوشبو نماید و به بهترین وجه آرایش کند و بهترین لباسهای خود را بپوشد و برای شوهر آماده کند و خودش را صبح و شب به شوهرش عرضه کند ...

سوم- در وقت هایی که دارای تعادل و شرایط مناسب تری هست سوالات مناسبی رو طرح کرده و مطرح کنید مثل اینکه آیا دوست دارد که دیگران نیز همین گونه رفتار و تصورات خائنانه را نسبت خواهر یا مادرشان داشته باشند؟ آینده این روند چه می شود؟ از او بپرسید اگر خداوند فرزند پسری را عنایت نمود آیا دوست دارد فرزند پسر او هم مانند خودش باشد و یا اگر دختر دار شدید دوست دارد شوهرش چنین رفتارهایی را داشته باشند؟  

چهارم- حضور خودتون رو در خانه پررنگ تر کنید یعنی علاوه بر حضور فیزیکی بیشتر تو خونه با به کار بردن سلیقه در پخت و پز و نظافت خونه محیط آرامش بخشی رو بر خونه حاکم کنید

پنجم-  در خصوص حفظ نگاه و آثار ارزشمند آن، روایات متعددی وارد شده است که جهت تشویق ترک تماشای فیلم ها و تصاویر مستهجن می توان از آنها بهره جست که در اینجا تنها به دو مورد اشاره می نماییم:
رسول خدا ( صل الله علیه و آله ) فرمودند:« کُلُّ عَیْنٍ بَاکِیَةٌ یَوْمَ الْقِیَامَةِ إِلَّا ثَلَاثَ أَعْیُنٍ عَیْنٌ بَکَتْ مِنْ خَشْیَةِ اللَّهِ وَ عَیْنٌ غُضَّتْ عَنْ مَحَارِمِ اللَّهِ وَ عَیْنٌ بَاتَتْ سَاهِرَةً فِی سَبِیلِ اللَّه‏»( الخصال، ج‏1، ص: 98)؛« روز قیامت همه چشم‌ها گریان است جز سه چشم، یکی چشمی است که از نگاه به نامحرم فروخوابانده شود، دوم، چشمی که از خوف خدا قطره‌ای اشک ریخته باشد و سوم، چشمی که برای دفاع از اسلام شب را تا صبح بیدار بوده باشد»
در ورایت دیگری از پیامبر اکرم ( صل الله علیه و آله ) آمده است: « النَّظِرَةُ سَهْمٌ‏ مَسْمُومٌ‏ مِنْ سِهَامِ إِبْلِیسَ فَمَنْ تَرَکَهَا خَوْفاً مِنَ اللَّهِ أَعْطَاهُ إِیمَاناً یَجِدُ حَلَاوَتَهُ فِی قَلْبِه‏»؛« نگاه کردن (به نامحرم) تیرى است مسموم و زهردار از تیرهاى شیطان، و هر که آن را از جهت ترس از خدا ترک نماید و چشم از آنچه حرام است بپوشاند در این صورت خداوند ایمانى به وى عنایت فرماید که حلاوت و لذت او را در قلب خود میچشد.»

ششم- رفتار هر انسانى متأثر از ویژگى‏هاى شخصیتى او است، اگر روح تقوا بر شخصیت فردى حاکم باشد، رفتار او نیز رنگ معنوى اخلاقى دارد و «نگاه کردن» از این قاعده مستثنا نیست بنابراین کنترل چشم تابعى از روح تقوا است که اگر در آدمى پدیدار شد، به تبع آن کنترل چشم نیز به دنبال آن خواهد آمد.
بر همین اساس جهت تقویت روحیه تقوا می توان با استناد به آیات قرآن کریم به ناظر بودن خداوند متعال و معصومین علیهم السلام بر اعمال افراد را گوشزد نمود(سوره توبه، آیه 105) و به عبارت دیگر تاکید نمود که آنچه انجام می‌دهیم در محضر خداوند و رسول گرامی اسلام و اهل بیت(ع) است. چنانچه انسان به این مرتبه از تقوا برسد، هیچ گناه و خلافی از او صادر نمی‌شود بلکه در سطحی بالاتر به فکر گناه هم نخواهد بود.( دکتر محمد رضا شرفی، روش‌های کاربردی امر به معروف و نهی از منکر، تهران، ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر، 1387 ش، دوم، 335) مخصوصا اگر به این نکته نیز تاکید شود که اگر در چنین حالتی مرگ به سراغ انسان بیاید در این حال گناه با چه شرمندگی به محضر خدا و چهارده معصوم شرفیاب می شود .

هفتم- یکی دیگر از روش هایی که می توانید از آن طریق همسر خود را راهنمایی کنید، یادآوری نعمت بینایی و وظیفه سنگینی انسان نسبت به این نعمت بزرگ می باشد.
امام سجاد(علیه السلام) در تبیین این نعمت الهی و حقی که بر انسان دارد فرموده اند:
«حق چشم این است که آن را از نگاه‌های آلوده حفظ کنی و خوار و بی‌مقدار قرار ندهی، طوری نباشد که با آن به دیدهای نامتناسب بپردازی، بلکه آن را برای دیدن آنچه موجب دانش عمیق تو می‌گردد و می‌توان از آن عبرت گرفت به کار بری زیر چشم دروازه‌ای است برای دیدن و نتیجه‌گیری های مفید از آنچه می‌توان دید.»( تحف العقول عن آل الرسول ص، ص: 257)
بر همین اساس به این دسته از افراد پیشنهاد نمایید هر از چند گاهی در کنار جستجوی تصاویر مستهجن به دنبال جملاتی همچون« مشکلات نابینایان » بگردند و بدانند در حالی که این افراد چشم خود را در مسیر گناه به کار می گیرند آرزوی بسیاری از نابینایان این است که برای یک لحظه هم که شده بتوانند مادر یا پدر و یا همسر و فرزندان خود را ببینند.

هشتم- یکی از عوامل به دام افتادن در سایت های مستهجن حضور بی هدف در فضای اینترنت می باشد و حال آنکه اگر به این دسته از افراد توصیه شود به جای حضور بی دلیل در اینترنت؛ به هنگام نیاز از این فضا استفاده نموده و پس از اتمام کار، بلافاصله از آن خارج گردند این مشکل کمتر به وقوع می پیوندد.
در این زمینه یکی از بهترین روش های حضور هدفمند در اینترنت که می تواند افراد را از پرسه زنی در سایت های مستهجن باز بدارد طراحی یک وبلاگ شخصی در اینترنت می باشد که هر فردی بنا به سلیقه خود می تواند اقدام به طراحی وبلاگ نموده و بر اساس توانایی و معلوماتی که دارد برای آن تولید محتوا نماید. البته لازمه این کار مقداری آشنایی با وبلاگ نویسی هست که این را نیز می توان از خود اینترنت بدست آورد و تنها لازم است در یکی از موتورهای جستجو گر جمله : «آموزش وبلاگ نویسی » را جستجو نمود.

نهم- یکی دیگر از روش هایی که به واسطه آن می توان افراد را از فیلم ها و تصاویر مستهجن دور نگه داشت، سوق دادن این افراد به استفاده از سایت های مفید اینترنت می باشد.
به عنوان نمونه به تناسب علاقه افراد به آنها سایت های آموزشی را معرفی نمایید  
سایتهای فراوانی که برای آموزش هایی همچون آموزش نقاشی، آموزش خطاطی، آموزش خیاطی، آموزش سفالگری، آموزش خراطی، آموزش تایپ،آموزش عکاسی، آموزش هنر پیشگی ... طراحی شدن استفاده کنید .
همچنین می توان این افراد را به استفاده از کتابخانه های دیجیتال برای تحقیقات تحصیلی و نوشتن پایان نامه ها و یا استفاده از سایت های آموزش رایانه جهت ارتقاء معلومات رایانه ای خود تشویق نمود.
علاوه بر موارد گفته شده بهره گیری از سایت های مشاوره و پرسش و پاسخ مسائل دینی و خانوادگی، بهره گیری از سایت مراجع عظام تقلید جهت دانستن احکام شرعی، استفاده از سایت های خبری از بهترین موارد جایگزین می باشند.

دهم- غالب افراد هنگامی به سراغ فیلم ها و یا سایتهای غیر اخلاقی می‌روند که بیکار باشند. لذا توصیه می‌شود وقت این شخص را با اعمالی شایسته و مورد علاقه اش پر کنید تا فرصت پرداختن به اینگونه امور را

نداشته باشند. این نوع اعمال باید برای وی جذابیت داشته باشد و مورد علاقه وی باشد.
به وی پیشنهاد بدهید ورزش های دسته جمعی انجام دهید به سالن شنا، کوهنوردی و، مطالعه کتاب، دید و بازدید از فامیل، رفتن به مراکز تفریحی سالم، پرداختن به خانواده، بچه دار شدن و... بروید و با این کار فرصت دیدن این فیلم ها را از وی بیگرید.
علاوه بر این می توان فیلم‏هاى سالم و جذاب تهیه و آنها را در معرض قرار دهید. فیلم‏هاى سینمایى، فیلم‏هاى علمى بسیار شیرین، راز بقا، مناظر تاریخى و طبیعى دلکش و جذابى که بتدریج ایشان را از فیلم‏هاى مبتذل منصرف سازد.

یازدهم- یکی از بزرگترین آفت های اعتیاد به دیدن تصاویر و فیلم های مستهجن این است که افراد ناخواسته ساعات طولانی را به گناه تلف و در ازای این ساعات فرصت های طلایی بیشماری را از دست داده و مشکلات متعددی را به جان می خرند.
لذا با یادآوری فرصت هایی که شوهرتان در ازای این عمل از دست داده و مشکلاتی که برایش به وجود آمده از وی بخواهید چند نمونه از مهمترین فرصت هایی که به واسطه تلف نمودن عمر خود از دست داده و همچنین مشکلات ناشی از این اقدام، آنها را با خط درشت بر روی کاغذ نوشته و کنار نمایشگر نصب نماید.

 

دوازدهم-  با نوشتن مطالب مفید و یا روایاتی پیرامون حفظ و نگهداری چشم از نگاه به حرام در خانه می توان فضای مناسبی را جهت ترک این عمل انجام داد.
به عنوان نمونه می توان از روایات ذیل استفاده نمود
رسول خدا ( صل الله علیه و آله ) فرمودند:« وَ مَنْ مَلَأَ عَیْنَیْهِ مِنِ امْرَأَةٍ حَرَاماً حَشَاهُمَا اللَّهُ تَعَالَى یَوْمَ الْقِیَامَةِ بِمَسَامِیرَ مِنَ النَّارِ وَ حَشَاهُمَا نَاراً حَتَّى یَقْضِیَ بَیْنَ النَّاسِ ثُمَّ یُؤْمَرُ بِهِ إِلَى النَّارِ »( ثواب الأعمال و عقاب الأعمال، ص 286    )؛« کسى که چشمان (شهوت آلوده) خود را با نگاه کردن به ناموس دیگران و از راه حرام پر کند (ارضاء نماید)، چشمهاى او را (آنقدر) با میخهاى آتشین دوزخ پر مى‏کند (و به این کار ادامه مى‏دهد) تا در باره (اعمال) مردم داورى نماید، آنگاه فرمان مى‏رسد که او را به جانب جهنّم رهسپار سازند.»
و جهت تشویق وی جهت دیدن این تصاویر این روایت از پیامبر اکرم ( صل الله علیه و آله ) نگاشته شود که:«  إِنَّکَ إِنْ تَدَعُ شَیْئاً لِلَّهِ إِلَّا أَتَاکَ اللَّهُ خَیْراً مِنْه‏»( بحار الأنوار، ج‏74، ص 187)؛ « همانا تو چیزى را براى خدا وانمیگذارى مگر اینکه خدا بهتر از آن را بتو مى‏بخشد»
و یا از امام صادق ( علیه السلام ) روایت شده: « مَنْ نَظَرَ إِلَى امْرَأَةٍ فَرَفَعَ بَصَرَهُ إِلَى السَّمَاءِ أَوْ غَمَّضَ بَصَرَهُ لَمْ یَرْتَدَّ إِلَیْهِ بَصَرُهُ حَتَّى یُزَوِّجَهُ اللَّهُ مِنَ الْحُورِ الْعِینِ‏»( مکارم الأخلاق، ص 236  )؛« اگر کسى چشمش بزنى افتد و چشم از او بردارد و بآسمان اندازد، یا ببندد، هنوز چشم بهم نزده که خداوند حور العینى باو تزویج نماید.»
و فرمود: «أَوَّلُ النَّظْرَةِ لَکَ وَ الثَّانِیَةُ عَلَیْکَ وَ الثَّالِثَةُ فِیهَا الْهَلَاک‏ »( مکارم الأخلاق، ص 236  )؛«نگاه اول براى تست، و نگاه دوم بضرر تو، و سومین موجب هلاک تو.»

سیزدهم- به صورت ناخواسته(اما برای شما با برنامه قبلی) رایانه و یا دستگاه دی وی دی را از مصرفی بودن و خدمت دهی خارج کنید مثلا قطعه ای از رایانه را با کمک افراد آشنا و صاحب مهارت بردارید تا امکان اتصال به شبکه اینترنت وجود نداشته باشد مثلا مُدِم را از کار بیاندازید.

چهاردهم- در پایان از شما می خوام تمامی هر کاری می کنید با لطافت و بدون ایجاد حساسیت باشه و به گونه ای برخورد نکنید که باعث لجبازی همسرتون بشه و لازم نیست همه اونها رو به یکباره پیاده کنید بلکه مرحله به مرحله و یا هر کدام به اقتضای خودش عمل شود و در نهایت اگه مطالب گفته شده مفید بود برای رفع گرفتاری ها و عاقبت بخیری بنده هم دعا بفرمایید.

 

«به صفحه اول برید و از فهرست پیشنهادهای دیگه ای که در این وبلاگ اومده دیدن کنید شاید بدرتون بخوره»

« پیشاپیش از اظهارنظر شما تشکر می کنم چون در بهتر شدن وبلاگ کمکم می کنه »

/ 21 نظر / 85 بازدید
نمایش نظرات قبلی
م

.........[گل]

هال بده همسرم

جالب است من فکر می کردم فقط شوهر من اینطوری است البته خیلی سعی کردم باهاش همراه باشم و فکر می کنم خیلی جواب داده است ولی جای تاسف است که مملکت به سمتی رفته است که آقایان اینقدر مجبورند به این مسئله فکر کنند . پیشنهاد من این است 1- خانمها اطلاعات خودشان را افزایش دهند و شیوه های لازم را یاد بگیند . 2- به این همه دستورات رایج در مملکتمان که می گویند فلان کار بد است و اجازه ندهید شوهرتان اینکار بکند و ... گوش نکنید. هر کاری که شوهرتان لذت می برد شما همراه شوید 3- هر چند وقت یکبار یک محیط خلوت ترتیب بدهند و بچه ها را خانه مادرتان بگذارید و محیط را رومانتیک کنید 4- آنچنان عمل کنید که شوهرتان مطمئن شود اگر شما را از دست بدهد دیگر چنین زنی نخواهد یافت 5- از لباسهای مناسب بهره ببرید 6- کمی موسیقی رومانتیک 7- ایجاد تنوع در شرایط محیطی و نحوه انجام نزدیکی خیلی مهم است 8- البته کمی آب شنگولی برای انها که اهلش هستن 9- نداشتن حساسیت برای دیدن این فیلمها و همراه شدن با خود آقایان کم کم آنها شما را رازدار خود می بینند 10- نور پردازی با شمع های فراوان 11- هنر نمایی مثل رقص ادعای مذهبی را کنار بگذارید همه راضیند

ساکر

براش ساک بزن خایه ها شو بخور کونشو بلیس 69 رو امتحان کن اصلا خودتم فیلم سکسی ببین و مثل پورن استارا براش ساک بزن ابشو بخور و .....

مهسا

همسر من از صبح تا 11 شب سر کاره، وقتی میرسه خونه تا 3 الی 4 صبح جلو تی وی نشسته دنبال این فیلمها.... دیگه خستم کرده

آرمان

سلام سید.مطالبت خیلی کمکم کرد.اجرت با خدا.حاجتت روا.متشکرم.

علی

سلام.از راهنمایی های غیر مستقیم شما استفاده خواهم کرد.خداوند عمری با عزت و سلامتی برای شما عنایت کند

نيلوفر

سلام مطالبتون جالب بود.همسرمن ميخواست ماهواره بگيره وازاونجايي که ادم ساده نگريه گفتم نميخوايم چون ميدونستم بازيگراي زن بدلباس روميبينه وتوذهنش منوبااونامقايسه ميکنه و...به چنددليل ديگه گفتم نه.بهش پيشنهاد دادم اينترنت وصل کنيم بجاي ماهواره که هروقت سوالي داشتيم جواب بگيريم سرگرم هم بشيم قبول کرد.لازم به ذکره مايکساله ازدواج کرديم من ليسانس وهمسرم ديپلم که بعدهافهميدم درحدپنجم ابتدايي هم سوادنداره.بعديه ماه ازوصل کردن اينترنت فهميدم بله اقا توسايتهاي خاک برسري ميره چندبارناديده گرفتم گفتم شايدتوبه کنه بخشيدم ولي ديشب گوشيشوچک ميکردم فهميدم دوباره شروع کرده اون حتي بلدنيست صفحاتي که خونده روازحافظه مرورگرپاک کنه.فقط خداميدونه چقد داغونم من کلا ادم بدشانسي هستم والان چقدناراحتم که همسري نصيبم شده که ظاهرروحفظ ميکنه وحتي توحرف تاکيدداره ودرعمل ودرخفا...خيلي حالم بده

مهتا

اون دو تا کامنتی که اسم نداره الحق که درست میگه. مردا بیش از حد تنوع طلب شدن و سیری ناپذیر! تا تقی به توقی میخوره به جای تلاش برای حل مشکلات زندگی به گناه پناه میبرن. مهمترین اصل تقواست که اگه نباشه هر چقدر هم که زن به خودش و زندگیش برسه بازم مرد راضی نمیشه که نمیشه! البته خود من این مشکل رو داشتم که به لطف خدا تونستم تا حد بسیار زیادی کمکش کنم. عالوه بر این که به خودم و زندگیم بیشتر اهمیت دادم برای تقویت ارادش سعی کردیم چند روز در هفته تو نماز جماعت های مسجد محلمون شرکت کنیم که بسیار موثر بوده.[گل]

مهتا

علاوه

الناز

سلام مطالببون مفید بود من هم شوهرم اهل دیدن این فیلمها هست حتی قسم وآیه داده گفته ترک میکنه ولی دوباره میره سراغش به من هم خیانت کرده و اصلا براش مهم نیست من به خاطر پسرم باهاش زندگی میکنم خدا رحممون کنه با این جامعه فاسد