یازده پیشنهاد برای اونهایی که می خواهند حرفشون بین دیگران ...

بسم الله الرحمن الرحیم

خیلی ها دوست دارند بین کسانی که باهاشون زندگی می کنند (حالا چه تو خونه یا دبیرستان و دانشگاه و محل کار ) حرفشون خریدار داشته باشه و به نوعی در اطرافیانشون تاثیر گذار باشند.

البته قبول دارم که مسأله تأثیرگذارى و کیفیت اون ، بستگى به توان‏ها و قابلیت‏هاى افراد  در ابعاد مختلف داره که مهم‏ترین اونها یکسری ویژگى‏هاى روحى از قبیل اراده استوار ،اخلاق نیکو ، حسن معاشرت و آگاهى‏ها و توانهاى علمى بالا است.

لذا به هر اندازه در تقویت اراده خودتون به همراه گسترش صفات حسنه و خلق و خوى پسندیده و بالا بردن آگاهى‏ها ودانش‏هاى خود به ویژه در زمینه مسایل علمی ، دینى ، فرهنگى و اجتماعى تلاش کنید تدریجا توان تاثیرگذارى بیشترى در بین اطرافیان پیدا می کنید .

با تمام این وجود این رو هم باید بدونید که تأثیرگذارى بر روی دیگران ، یک نوع مهارت محسوب می شه ، که آدمها می تونند اون رو به تدریج به دست بیارند . تا جایی که اگر تأثیرگذار و تأثیر گیرنده در فضاى روانى مناسبی قرار گرفته باشند. با رعایت پیشنهاد هایی که خدمت شما ارائه می کنم می تونند میزان تأثیرگذاری خودشون رو بالا ببرند و کاری بکنند که حرفشون در بین اطرافیان خریدار داشته باشه .

اول :  کار خودتون  رو با تحسین و قدردانى صمیمانه از طرف مقابل شروع کنید.

دوم :  با کمی تفحص و جستجو ؛ برنامه خود رو با برجسته کردن یک یا چند نکته مثبت و ارزشمند در طرف مقابل و تحسین صادقانه ازش - بخاطر وجود اون امر مثبت - ارتباط خودتون رو باهاش پى‏گیرى کنید.

سوم :در صورتى که اشتباه و لغزشى ازش دیدید ، مستقیما گلایه نکنید و اون رو مورد انتقاد مستقیم و سرزنش خود قرار ندید.

چهارم :قبل از انتقاد از دیگران درباره اشتباهات خودتون حرف بزنید.

پنجم :سعى کنید شنونده خوبى باشید و دیگران را تشویق کنید درباره خودشون براى شما حرف بزنند.

ششم :صمیمانه دیگران را دوست داشته باشید و به آنها این محبت باطنى خود را اعلام کنید

هفتم :به دیگران اعتبار بدهید و کارى کنید که احساس کنند مهم هستند .

هشتم : در طرف مقابلتون نسبت به کارى که شما ازش مى‏خواهید تا انجام بده ، میل شدیدى ایجاد کنید و به عبارت دیگه فضاى روانى لازم را براى انجام اون کار  فراهم کنید .

نهم :هر رفتارى را که از دیگران نسبت به خودتون انتظار دارید همان را با ایشان در پیش گیرید و به عبارت دیگر هر آنچه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند .

دهم :سعى کنید نقطه نظرات و دیدگاههاى خودتون رو بر دیگران تحمیل نکنید به خاطر اینکه مردم حرف کسى رو که بخواد عقیده‏اش رو بر اونها تحمیل کنه قبول نمی کنند و با کسى که مثل یک آقا بالا سر باهاشون رفتار می کنه  دوستى نمى شند و از اون بدتر اینکه بهش اعتماد نمى‏کنند.

یازدهم  : که خیلی هم مهم هست اینکه هر کسی  یک نقطه پذیرش و به قول معروف «رگ خوابى» داره، سعى کنید این رگ خواب و نقطه پذیرش را به دست بیارید و از این کانال وارد بشید و هدف خود را تعقیب کنید و لذا به صرف این که می خواهید حرفتون رو به کسی بقبولونید اکتفا نکنید ؛ بلکه با مطالعه بر روى خصوصیات طرف مقابلتون ؛ راه نفوذ در او و جلب نظرش رو به دست بیارید، بعد زیر بناهاى فکریش رو را مورد بررسى قرار بدید و بعد اقدام کنید .

«از پیشنهادهای دیگه ای که در این وبلاگ اومده دیدن کنید شاید بدردتون بخوره»

« پیشاپیش از اظهارنظر شما تشکر می کنم چون در بهتر شدن وبلاگ کمکم می کنه »

 

 

/ 7 نظر / 24 بازدید
امير حسين

از شما خيلي ممنونم.بابت اين حرف هاي مفيدتون.ولي اي كاش همه ي جوونا و نوجوونا به اين قسمت مراجعه ميكردند.اگر هم موضوعات وبلاگتون بيشتر بشه خيلي عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالي ميشه.

هانیه

راههایی که فرمودید همه گی باهم جواب میده سخته که هر آدمی که طرف بحث مون هست رو دوست داشته باشیم . اما در رابطه با دوستان و نزدیکانمون واقعا جواب میده ممنونم[گل]

هانیه

لطفا در مورد نحوه معاشرت و همینطور بحث با افراد متکبر و افرادیکه خیلی..خودشون رو قبول دارن درحالیکه هیچ امتیاز مهمی نسبت به فرد مقابلشون ندارن هم راهنمایی بفرمایید تاثیر گذاری روی این افراد برای من تا به حال غیر ممکن بوده و حتی بخاطر اینکه خلاف عقیده این افراد نظری داده ام باعث کینه و دشمنیشان با من شده خصوصا وقتی جمع هم با من همراه میشه..

هانیه

پس اینکه میگن با متکبر باید متکبرانه برخورد کرد چی؟ من اصولا با این آدما بحث نمیکنم اما خودشون آدمو مجبور میکنن .. بعد هم بهشون بر میخوره به نظر من آدمهای متکبر بهره هوشی پایینی دارن و بحث با اونا مثل آب در هاون کوفتنه چون هدفشون از بحث اینه که تو جمع تایید بشن نه اینکه حقیقتی رو روشن کنن

هانیه

میشه درمورد مدارا بیشتر توضیح بدین ..

رضا19

سلام به نظر من باید اول فکر کنیم بعد حرفمون رو بزنیم همین جوری یه حرف رو نزنیم بعد هم توقع داشته باشیم که ... راست میگم دیه [گریه][گریه] نظری که دادم خریدار نداره؟؟[گریه][دلشکسته]

سجاد

مطالب عالی بود - ایشالا که بتونم عملیشون کنم[ماچ]