چهارده پیشنهاد برای کسانیکه در آرزوی فرزند دار شدن می باشند

بسم الله الرحمن الرحیم

از گرفتاریهای ما این است که اول خودمون را به درد سر می اندازیم و بعد از اینکه حسابی گرفتار شدیم بعد به دنبال چه کنم ؟ چه کنم ؟ می افتیم

یکی از گرفتاریهایی که امروزه بیشتر خودموم با دست خودمون بوجود اُوردیم بحث بچه دار شدن هست

ما اول ازدواج به هر دلیلی ( از جمله تبلیغات بیش از حد برای پیشگیری ) با هر وسیله ممکنی از بچه دار شدن جلوگیری می کنیم و بعد از مدتی که هوس بچه به کلمون می زنه می بینیم بچه دار نمی شیم ؛ اونموقع خودمون رو به هزار درو دیوار می زنیم که بچه دار بشیم .

یکی نیست بگه خوب از همون اول جلوش رو نگیر ، که کارت به اینجا نکشه

بگذریم

در اینجا چهارده پیشنهاد برای کسانیکه بچه دار نمی شن خدمت شما ارائه می کنم امیدوارم که مفید واقع بشود.

1-      پشتکار داشته باشید و مایوس نشوید یعنی اینکه تا می تونید کننده باشید .

 

2-   قوه باه و یا همان قوای جنسی و شهوانی خود را تقویت کنید .

 

 

 

3- تا زمانیکه بچه دار نشدید به هیچ عنوان از ابزار و ادوات پیشگیری از جمله کاندوم ، قرص و ... استفاده ننمائید.

 

 

 

4-  هفتاد بار این دعا را بخوانید :

رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِینَ وَ اجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ وَلِیّاً یَبَرُّ بِی فِی حَیَاتِی وَ یَسْتَغْفِرُ لِی بَعْدَ وَفَاتِی وَ اجْعَلْهُ خَلْقاً سَوِیّاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّیْطَانِ فِیهِ شِرْکاً وَ لَا نَصِیباً اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْتَغْفِرُکَ وَ أَتُوبُ إِلَیْکَ إِنَّکَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ  (این دعا توصیه امام زین العابدین علیه السلام برای طلب فرزند دار شدن است که در کتاب مکارم الأخلاق-ترجمه میر باقرى، ج‏1، ص: 429 آمده)

 

5-  زن و شوهرهر صبح و شب « 70 بار  «سبحان اللَّه ،سپس ده مرتبه استغفرالله ربی و اتوب الیه بعد از آن نُه مرتبه سبحان اللَّه و در آخر یک مرتبه استغفرالله ربی و اتوب الیه » بگویند . (این هم بنا به دستور امام باقر علیه السلام برای بچه دار شدن می باشد که در مکارم الأخلاق-ترجمه میر باقرى، ج‏1، ص: 430 نوشته شده)

 

 

 

6-   در سجده این دعای قرآنی را بخوانید : ْ رَبِّ هَبْ لِی مِنْ لَدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعاءِ رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِین (شفارش امام صادق علیه السلام در این زمینه است آدرس اون  کتاب مکارم الأخلاق-ترجمه میر باقرى، ج‏1، ص: 430 )

 

 

 

7-    در وقتى که اراده آمیزشدارید ( به تعبیر دیگر وقتی می خواهید برید پای کار ) این آیه را سه بار بخوان: « وَ ذَا النُّونِ إِذْ ذَهَبَ مُغاضِباً فَظَنَّ أَنْ لَنْ نَقْدِرَ عَلَیْهِ فَنادى‏ فِی الظُّلُماتِ أَنْ لا إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمینَ  » (انبیاء- 87) (پیشنهاد دیگری از امام صادق علیه السلام  براى طلب فرزند می باشد مراجعه کنید به کتاب مکارم الأخلاق-ترجمه میر باقرى، ج‏1، ص: 431 )

 

 

 

8-   انگشتری با نگین فیروزه خریداری نمایند و بر روی نگین آن این آیه را نقش نمایند : رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِینَ (توصیه امام هادی و امام رضا علیه السلام به کسانیکه دنبال فرزند دار شدن می باشند . آدرس: کتاب طرائف الحکم یا اندرزهاى ممتاز    ترجمه‏ج‏2    133   )

شنیدم که آیت الله بهجت توصیه کرده اند که این انگشتر رو هم زن برای خودش تهیه کنه و هم شوهرش

 

 

 

٩- این هم یه پیشنهاد دیگه از امام صادق علیه السلام : یه نفر از کمی فرزند به امام گلگی کرد ، ایشون فرمودند : از خدا طلب آمرزش کن و تخم مرغ و عسل بخور

اونهایی که اهل فن هستند می گن از ویژگیهای تخم مرغ اینه که اعصاب رو آروم می کنه ، باعث زیاد شدن منی می شه و از طرفی باعث جذب بهتر منی جهت بسته شدن نطفه هم می شه

 

10-    یکی از چیزهایی که می شنوم و خودش از علت هایی است که باعث می شه بعضی ها بچه دار نشن این هست که این افراد در واقع بچه دار می شن یعنی خانم حامله می شه اما بدلیل عدم رعایت دستورات پزشک بچه رو سقط می کنه . این مساله رو بنده بخصوص در باره خانم های شاغل شنیدم که به خاطر شغلشون حاضرند جون بچشون رو فدا کنند و یا بعضی ها روی موتور سوار می شن و بعضی هم حوس می کنن به مسافرت برند و ... به همین خاطر پیشنهاد می کنم اگه واقعا دوست دارید بچه دار بشید به دستورات پزشک خودتون بخصوص در اینگونه مسائل توجه ویژه داشته باشید مخصوصا در حاملگی اول که خیلی مهم هستش .

 

 

١١-  جالبه بدونید از احادیث استفاده می شه که یکی از عوامل مهم مستجاب شدن افراد جهت فرزند دار شدن بی تفاوتی نسبت به گناه و نداشتن زبان فحاش و نیت ناپاک است

 

از امام صادق علیه السلام آمده: مردى از بنى اسرائیل براى این که خدا به او پسرى دهد سه سال دعا مى‏کرد وقتى دید خداى تعالى او را اجابت نمى‏کند عرضه داشت: خدایا آیا من از تو دورم که سخن مرا نمى‏شنوى یا این که من به تو نزدیکم و تو مى‏شنوى ولى اجابت نمى‏کنى؟ کسى در خوابش آمد و به او گفت: تو از سه سال تاکنون خداى را با زبانى فحّاش و دلى گناهکار و قلبى سرکش و نیّتى آلوده مى‏خوانى از فحشت دست بردار و دل خویش را پاک نما و نیت خویش را درست کن (آنگاه دعا کن) مرد یک سال چنان کرد خداى تعالى به او پسرى داد. (بحار الأنوار ، ج‏58، ص: 172)

 

بنابر این طبق این حدیث برای استجابت دعا جهت فرزند دار شدن پیشنهاد می کنیم چهار شرط قرار داده شده در این حدیث رو رعایت کنید:

 

 اول: دورى از فحش. دوم: نبودن دل سختى سوم: حسن نیت و منظور از حسن نیت در اینجا گمان نیکو به پروردگار است. چهارم توبه از معصیت که فرمود: از فحش دورى کن و براى خدا دلت را پاک نما.

 

 

 

12- یک پیشنهاد جالب هم از سوی امام رضا ( علیه السلام) تقدیم می کنم به تمامی ارادتمندان اون حضرت .

 

هشام بن ابراهیم به امام رضا (ع) عرضه داشت: سرورم از دو مشکل سخت رنج می‏برم: یکی بیماری و دومی نداشتن فرزند. امام رضا (ع) به او دستور داد که در منزل خود در اوقات نماز با صدای بلند اذان بگوید. 

 

هشام بعد از عمل به این دستور از هر دو مشکل خود راحت شد هم بیماریش برطرف گردید و هم اینکه دارای فرزندان متعدد گردید. مرحوم کلینی می‏فرماید: محمد بن راشد وقتی این سخن را از هشام بن ابراهیم شنید او نیز عمل کرده و به آرزویش رسید. (من لا یحضره الفقیه، ج‏1، ص 292 حدیث 903)  

 

13- خداوند دوست ندارد دعاهای  انسانها از مجرای غیر طبیعی برآورده شود و چه بسا استجابت دعاهای افراد برای فرزند دار شدن بوسیله فن آوری های جدید صورت بگیرد لذا علاوه بر اینکه دعا کردن را فراموش نمی کنید از فناوریهای جدید سلولهای بنیادی و ... هم غافل نشید که الان در ایران هم مرسوم شده .

 

14- در آخر هم این پیشنهاد رو می دم که اگه خدای نکرده بچه دار نشدید داستان موسی و خضر رو که در قرآن اومده با دقت بخونید تو این داستان که بخشی از اون هم مربوط به فرزند یه بنده خدایی هست که توسط حضرت حضر کشته می شه به خوبی آدم متوجه می شه که هرچند ممکنه بعضی چیزها در ظاهر  به ضرر انسان پیش بره ولی در واقع به نفع انسان هست.

 

اگه یک زمانی این مطالب بدردتون خورد و بچه دار شدید ما رو هم از دعای خیرتون محروم نکنید .

 

«از پیشنهادهای دیگه ای که در این وبلاگ اومده دیدن کنید شاید بدردتون بخوره»

« پیشاپیش از اظهارنظر شما تشکر می کنم چون در بهتر شدن وبلاگ کمکم می کنه »

/ 69 نظر / 218 بازدید
نمایش نظرات قبلی

اقاي موسوي سلام،من ميخوام نظرتونو در مورد اهداي اسپرم بپرسم؟شش ساله از زندگي مشترکم ميگذره شوهرم عقيمه اميدي به بچه دار شدنش نيست بهم پيشنهاد اسپرم اهداي دادن اقا خامنه اي هم اين کارو جايز دونستن شوهرم هم راضي ولي خودم دودلم ميترسم عمل زشت وگناهي باشه ازخدا هم ميترسم به گناه بيفتم ولي مجبورم براي حفظ زندگيم نميخوام از شوهرم جدا بشم .شما که يه انسان مومني هستيد دواين مورد چي مگيد؟ انجام بدم؟برام استخاره کنيد؟کمکم کنيد اگه شما صلاح نميدونيد انجام نميدم.حتما جواب بديد منتظرم ممنون.

م

سيد ممنون که جوابمو داديد.ميخوام بدونم اين عمل از نظر خدا چه حکمي داره،در حديثي امده:که شديدترين عذاب در روز قيامت ازان مردي که نطفه اش را در رحم زن نامحرمي بريزد.ايا منظور عمل زشت زناست؟ايا با کاري که من ميخواهم بکنم يکيست؟ ازاين حديث چي برداشت ميشه؟لطفا راهنماي ام کنيد.شما تنها کسي هستيد که باهاش مشورت ميکنم.

اقاي موسوي منتظر جوابم

ک

سلام . منم شوهرم عقیمه بیضه اش نزول نکرده واسپرمش صفره . 8سال ازدواج کردیم دکتراتنهاراه حل رااهدامی دونند.من امیدم راکاملااز دست دادم شرایط مالی برای اهداندارم . تورابه فاطمه ی زهرا برام دعا کنیدتازودترمادرشم .

فافا

باسلام . با اجازه از شما من این مطلب رو داخل وبلاگم قرار دادم .البته با ذکر منبع .ما یه عده خانوم هستیم که بچه می خواهیم . از کمکتون ممنونم.

آرزو

.باسلام ممنون از مطالب خوبی که گذاشتید,خدا خیر دنیا واخرت رو نصیبتون کنه,برای منم دعا کنید تا خدا اولادی صالح وسالم بهم عطا کنه,بازم ممنون.

مينا

سلام سيد، شوهر من بچه دار نميشه وبه ما پيشنهاد جنين اهدايي دادن ولي و منم راضي ام به رضاي خدا ولي الان سه سال از اين موضوع ميگذره و انگار دست وپامون بستس و پولمون جور نميشه. ازتون خواهش ميکنم شما که انسان مومني هستين و پيش خدا روسفيد هستين بعداز نمازتون برامون دعاکنين و از خدا بخواين که يه نظري بهمون بکنه و کارمونو جلو بندازه و اگه نماز مجرب برا حاجتمون سراغ دارين بفرمايين تا انجام بديم.نهايت تشکر را از شما دارم.

آرزومند پدرشدن

سلام آقا سید وهمه دوستانیکه آرزوی داشتن فرزند دارید-ما4ساله ازدواج کردیم به خاطرلج ولجبازی همسرم وپیشگیری وخوردن قرص ازابتدا قصد نداشتیم، الان 2ساله که هردوتامون میخوایم ولی نمی شه ومشکل خاصی هم نداریم توروبه خدابرامون دعا کنید منکه دارم روانی میشم مخصوصاً وقتی یه بچه می بینم.

جواد

سلام سید من سه ساله بچه دار نشدم خانومم میخاد ترکم کنه چون حاضر نیستم اسپرم اهدایی بگیرم رفتم انگشتر فیروزه حکاکی شده گرفتم برام دعا کنید گرفتارم

ghazal

لطفا جواب منو بدین خیلی ممنون