یک پیشنهاد برای مسئولین دانشگاه تهران

 

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشگاه تهران علاوه بر شهرت علمی که داره ، یکی از بهترین مراکز فعالیت گروه های مختلف سیاسی هم محسوب می شه که از هر حزب و گروهی سعی می کنند تا دانشجو هایی که از جاهای مختلف ایران توش جمع شدند رو به نوعی به طرف خودشون جذب کنند و در مسیر اهداف خودشون از اونها استفاده کنند .

البته این فعالیت های سیاسی پیامدهای مختلفی هم  به دنبال داره که اگه یک نفر به سیر فعالیت های سیاسی این دانشگاه از اول تا به حال بیندازه نقش اون رو در انقلاب و بعد از انقلاب به خوبی می تونه بفهمه .

به عنوان نمونه شما در جریان دوم خرداد و روی کار اومدن اصلاح طلب ها ، همینطور غائله 18 تیر ، حمله به کوی دانشگاه ،  اغتشاشات بعد از انتخابات دوره دهم و فعالیت جنبش سبز و همینطور در جریان 16 آذر هر سال که روز دانشجو محسوب می شه ، نقش این گروه ها در دانشگاه تهران و سوء استفاده اون ها از دانشجویان رو به وضوح می تونید ببینید .

اگر چه فعالیت سیاسی به خودی خود مشکلی نداره اما متاسفانه بعضی از گروه های سیاسی دوست دارند بجای حاکم بودن یک فضای علمی  بر دانشگاه ، یک جو سیاسی  بر اون  سایه انداخته باشه و تو این وسط جوون هایی قربونی می شن که پدر و مادراشون با هزار بدبختی و امید و آرزو بچشون رو به دانشگاه فرستادند تا بعد از چند سال یک آدم حسابی تحویل بگیرن .

زمانی این پدر و مادر ها شوکه می شن که می بینند دانشجوی گل شون که قرار بود با کسب علم و معرفت بعد از تحصیلات کمر به آبادانی کشورش ببنده ، به خاطر یکسری جفنگیات که از طرف بعضی از این احزاب و گروه های سیاسی یاد گرفته ، حالا هویت ایرانی اسلامی خودشو از دست داده و علاوه بر اینکه به پیشرفت ایران اعتقادی نداره ، حاضر هم نیست یک قدم برای آبادانی اون برداده و حتی با حرف هایی که یاد گرفته داره تیشه به ریشه اسلام ، انقلاب و ایران می زنه .

به همین خاطر بنده برای اینکه زمینه سوء استفاده این گروه ها و احزاب از بین بره و محیط دانشگاه تهران از یک محیط گروهکی و حزبی به یک محیط آروم علمی تبدیل بشه یک پیشنهاد به رئیس دانشگاه تهران و یا مسئول بسیج این دانشگاه تهران و یا مسئوال انجمن اسلامی دانشگاه تهران و هر کس دیگه ای که می تونه این کار رو بکنه دارم .

پیشنهاد بنده این هست که یک نمایشگاه دائمی  عکس ، فیلم ، اسناد و مدارک  از تمامی رویداد های سیاسی به وقوع پیوسته در این دانشگاه به همراه بازتاب ها و نتایج اون برگزار بشه و الزاما تمامی ورودی های دانشگاه هر سال هم ، قبل از شروع سال تحصیلی از اون بازدید بکنند .

مثلا اسناد و مدارک فعالیت کروهک منافقین در این نمایشگاه عرضه بشه و نحوه جذب دانشجویان و کارهایی که در این دانشگاه کردند و نتیجه و بازتاب های کارهاشون به نمایش در بیاد .

خوبی عملی شدن این پیشنهاد این هست که وقتی هر دانشجویی با چشم عبرت از نوع فعالیت های گروه های مختلف و شگرد های اونها و نحوه سوء استفادشون از دانشجویان خبر دار می شه دیگه به راحتی بازیچه گروه های سیاسی قرار نمی گیره و بیشتر به سراغ درس و تحصیلش می ره و اینجوری محیط دانشگاه هم یک محیط علمی می شه نه محیط سیاسی کاری .

 

«از پیشنهادهای دیگه ای که در این وبلاگ اومده دیدن کنید شاید بدردتون بخوره»

« پیشاپیش از اظهارنظر شما تشکر می کنم چون در بهتر شدن وبلاگ کمکم می کنه »

 

 

/ 0 نظر / 26 بازدید