سه پیشنهاد برای دانشجویان پسری که در میان اکثریت دانشجویان دختر گیر افتاده اند.

بسم الله الرحمن الرحیم

مطلبی که می خواهم بنویسم شاید از بعضی جهات برای دختر خانم ها حساسیت بر انگیز باشه ولی امیدوارم که از دست ما دلخور نشن .

از اونجایی که طی سال های گذشته حضور دختران در کلاس های دانشگاه حداکثری شده و حضور پسرها به حداقل رسیده تا جایی که در یک کلاس پر ازدحام ممکنه فقط چهار الی پنج دانشجوی پسر وجود داشته باشه ؛این امر برای بعضی از آقا پسرها مشکلاتی رو ایجاد کرده .

این مشکلات زمانی خودش رو بیشتر نشون می ده که بعضی از این دخترخانم ها و چه بسا خیلی از اونها در برقراری رابطه با پسرها و همچنین در نوع پوشش و حجاب و آرایش خط قرمزهایی همچون مسائل شرعی رو رعایت نکنند و از همین جا درد سر برای آقا پسرها شروع می شه .

بنده کاری ندارم که چرا ورودی پسرها به دانشگاه کم شده و اینکه آیا با قوانین موجود واقعا تساوی حقوق بین زن و مرد در این زمینه رعایت می شه یا اینکه برعکس در این میان بر خلاف شعارهایی که داده می شه داره حق پسرها ضایع می شه به عنوان نمونه در نظر بگیرید که یک دختر و پسر با هم دیپلم در یک سال دیپلم می گیرن و هر دو در کنکور شرکت بکنن و هر دو هم قبول نشن در اینجا بیشتر پسر ها به فکر سربازی می یفتن و به سربازی می رن و دخترها با خیال راحت دوسال فرصت دارن کنکور بدن و اگه در همون سال اول قبول بشن نتیجه این میشه که دو سال زودتر مدرک می گیرن و با مدرک بالاتر دو سال زودتر از پسر ها فرصت های شغلی رو تصاحب می کنن . اما آقا پسرها بعد از سربازی اگه هوس درس خوندن در ذهنشون باقی مونده باشه باید کلی دوباره زور بزنن تا مطالب گذشته رو در ذهنشون دوره بکنن تا شاید در کنکور قبول بشن و ادامه تحصیل بدن و باقیه ماجرا . این موضوع دقیقا در خصوص مقطع کارشناسی ارشد هم صادق هست که باز پسرها به سربازی می رن و دخترها دو سال بیشتر فرصت دارن و دو سال زودتر فرصت های شغلی رو تصاحب می کنن.

 با در نظر گرفتن این مطلب آیا واقعا تساوی حقوق دختر و پسر رعایت می شه یا نه !!؟؟ چه کسی مسئول هست ؟ و چی کار باید کرد ؟سوال ( حالا پیدا کنید پرتغال فروش را یول)

بگذریم گفتم موضوعی که می خواهم در خصوص اون پیشنهاد بدم ربطی به این مسائل نداره ، بلکه اونچه که در نظر دارم راجع بهش صحبت کنم این هست که در شرایط این چنینی که پسر ها در یک محیط دخترانه گیر افتاده اند و دائما با نوع حرکات و پوشش دخترها تحریک می شن چه کار باید بکنن ؟

بنده در این زمینه چند پیشنهاد خدمت آقا پسرهای گل می دم البته این پیشنهادها برای کسانی هست که دوست دارن سالم بمونن

پیشنهاد اول : برای ازدواج خود با یک دختر خوب و عفیف برنامه ریزی کنید

باید به این مساله ایمان بیاریم که بهترین چیزی که می تونه ما رو از این وضعیت نجات بده ازدواج با یک دختر خوب و دین داره همونطور که پیامبر خدا ( صل الله علیه و آله ) در خطابی به تمامی جوانان فرموده : یَا مَعْشَرَ الشَّبَابِ مَنِ اسْتَطَاعَ مِنْکُمُ الْبَاهَ فَلْیَتَزَوَّجْ فَإِنَّهُ أَغَضُّ لِلْبَصَرِ وَ أَحْصَنُ لِلْفَرْجِ (مکارم الأخلاق ، ص  197)«  اى جوانان، هر که قدرت بر ازدواج دارد ازدواج کند، که ( ازدواج ) بهترین چیزی است که می تواند چشم را با حیا و دامن را ( از زنا ) پاک نگه دارد »

دلیل این حرف هم معلومه چرا که وقتی آدم زن داشته باشه ( البته به شرط اینکه در انتخاب زن ، اونی رو انتخاب کنه که دارای معیار های واقعی یک همسر شایسته باشه نه اینکه زنی باشه که بعد از مدتی آدم رو به غلط کردم بیندازه) اگه هر زن و دختری مثل مرغ پوست کنده هم جلوش باشن دیگه به اون ها محل نمی ذاره و نیازی نمی بینه که به اون نگاه بکنه.

به همین خاطر در وحله اول پیشنهاد می کنم که با شرایط موجود تحصیلی خودتون و کمی همت ( مثل کار در کنار درس ) و برنامه ریزی به دنبال دختری خوب، شایسته، عفیف، دین دار، با حیا، شوهر دوست، خانه دار و... که در میان دانشجویان دختر هم کم نیستند بگردید و اقدام به ازدواج کنید و از فرصت هایی هم که در این زمینه فراهم شده مثل ازدواج دانشجویی استفاده کافی رو ببرید.

 

پیشنهاد دوم: اگر دوست دارید از این موقعیت برای حال کردن استفاده کنید تمامی احتمالات رو در نظر بگیرید.

شاید بعضی ها وجود چنین موقعیتی رو به عنوان یک فرصت بسیار عالی برای حال کردن با دخترهای مامانی بدونن و تو ذهنشون بگن: گور بابای این حرف ها بذار فعلا حالمون رو بکنیم تا بعد.

بنده به این دسته از پسرها پیشنهاد می کنم که نتیجه و عاقبت تمامی کارهایی که می خواهید انجام بدید رو بررسی کنید و بعد اقدام کنید .

من در اینجا چند صورت رو برای شما مطرح می کنم و نتیجه و عاقبت اون رو هم میگم اما بقیه حساب و کتابش با خودتون که هر کدوم که فکر می کنید به صرفه تر انتخاب کنید :

اولین کاری که در چنین موقعیتی ممکنه به ذهن برسه همین هست که چشم چرونی و هیز بودن رو در پیش بگیرید که نتیجه و عاقبت این کار بر اساس روایات و تجربه چیزی جز حسرت و پشیمانی نیست.

امام صادق ( علیه السلام)فرمود: نگاه اول براى تست، و نگاه دوم بضرر تو، و سومین موجب هلاک تو. (مکارم الأخلاق ص : 233)

در روایتی آقا امیرالمومنین علی ( علیه السلام ) می فرمایند:« کَمْ مِنْ نَظْرَةٍ جَلِیَتْ حَسْرَةً» (شرح آقا جمال الدین خوانسارى بر غرر الحکم، ج‏4 ، ص 550) ؛ « بسا نگاه کردنى که حسرت را به دنبال داشته باشد» و یا در جای دیگر فرموده اند:« مَنْ أَطْلَقَ طَرْفَهُ کَثُرَ أَسَفُهُ » (شرح آقا جمال الدین خوانسارى بر غرر الحکم ، ج‏5 ، ص 195)« هر که رها کند چشم خود را بسیار شود تأسّف او»

اگر به این دو جمله کمی دقت کنیم می فهمیم که حضرت علی ( علیه السلام) چه نکته جالبی رو به ما یادآوری کرده اند چرا که اگر انسان اهل چشم چرونی باشه از باب: « ز دست دیده و دل هر دو فریاد که هر چه دیده بیند دل کند یاد» هر دختری رو که آدم می بینه دوست داره باهاش باشه و ازش لذت ببره و از اونجایی که در عمل و واقعیت بیرونی چنین امکانی وجود نداره، تنها چیزی که برای انسان باقی می مونه حسرت و ناراحتی هست که ای کاش با فلانی بودم و ای کاش با فلانی ازدواج می کردم و ای کاش ... .

 

دومین کار اینه که با همکلاسی های دخترتون رابطه دوستی برقرار کنید

در این حالت هم یا انسان فقط در حد دوستی باقی می مونه که نتیجه اون چیزی جز تحریک بیشتر شهوت و در نهایت جق زدن و خودارضایی نیست و یا اینکه این رابطه دوستی به هم دوشی و هم دوشی به هم آغوشی منجر می شه یعنی ارتکاب زنا

در باره نتیجه زنا هم به یک روایت از پیامبر خدا اکتفا می کنم که فرموده اند: « فِی الزِّنَا سِتُّ خِصَالٍ ثَلَاثٌ مِنْهَا فِی الدُّنْیَا وَ ثَلَاثٌ فِی الْآخِرَةِ فَأَمَّا الَّتِی فِی الدُّنْیَا فَإِنَّهُ یُذْهِبُ بَهَاءَ الْوَجْهِ وَ یُورِثُ الْفَقْرَ وَ یَنْقُصُ الْعُمُرَ وَ أَمَّا الَّتِی فِی الْآخِرَةِ یُوجِبُ سَخَطَ اللَّهِ وَ سُوءَ الْحِسَابِ وَ عِظَمَ الْعَذَاب»(إرشاد القلوب إلى الصواب، ج‏1، ص: 71 )؛ « در آن شش خصلت بد است سه تاى آن در دنیا و سه تا در آخرت پس آن سه تا که در دنیاست یکى اینست که آبروى انسان را مى‏برد دومى باعث فقر و تهى‏دستى مى‏شود سومى عمر زناکار را کوتاه میکند و اما آن سه که مربوط بآخرت است یکى سبب خشم و غضب پروردگار مى‏شود دومى سبب بدى حساب گردد سوم مجازات و موجب بزرگی عذاب در قیامت می شود»

 

سومین کار این هست که تصمیم بگیرید با یکی از همین دخترهای خوشگل که هر رو با یه تیپ جدید و یه آرایش تازه به سر کلاس می آیند ازدواج کنید.

شاید در ابتدای امر این کار به عنوان بهترین گزینه در ذهن تداعی کنه ولی بهتره از یه زاویه دیگه به این موضوع نگاه کنیم.

و اون این هست که وقتی شما با دختری که با آرایش و حجاب نامناسب قدم بیرون می ذاره و شما رو دلباخته خودش می کنه  تصمیم به ازدواج می گیرید؛ آیا این دختر دوست داره بعد از ازدواج هم همینطور در جامعه بگرده و دیگران رو هم مثل شما دلباخته خودش بکنه و یا اینکه بعد از ازدواج دیگه مثل یه دختر متدین می گرده ؟ و آیا اگه شما بعد از ازدواج از اون بخواهید حجابش رو درست کنه مانتوی تنگ و کوتاه نپوشه و یا آرایش نکنه این دختر خانم قبول می کنه یا نه؟ آیا خود شما هم بعد از ازدواج دوست دارید زن تون همینجوری بگرده و چشم دیگران رو به خودش جلب کنه ؟

بد نیست این روایت رو هم بخونید که رسول  خدا ( صل الله علیه و آله ) فرمود:«... وَ الْمَرْأَةُ إِذَا خَرَجَتْ مِنْ بَابِ دَارِهَا مُتَزَیِّنَةً مُتَعَطِّرَةً وَ الزَّوْجُ بِذَاکَ رَاضٍ بُنِیَ لِزَوْجِهَا بِکُلِّ قَدَمٍ بَیْتٌ فِی النَّارِ ...»« و زن چون بیرون آید از در خانه خود زینت کرده و بوى خوش بخود زده و شوهرش به این کار راضى باشد ؛ در ازاء هر قدمی که زن بر می دارد براى شوهر، خانه ای در دوزخ بنا شود »‏ (جامع الأخبار         158    الفصل الثانی و العشرون و المائة فی ضمان الوصیة . الفصل الحادی و العشرون و المائة فی النساء / کاشف الاستار در ترجمه جامع الاخبار، ص: 109 )

 

چهارمین کار اینکه که مراقبت چشم خودتون باشید و بر هوای نفس تون غلبه کنید

البته این کار هرچند سخته اما بدونید که این سخته در اوائل کاره و اینکه شاید به خاطر همین سختی ها هست که علاوه بر فوائد دنیوی اون خدا هم سر کیسه رو شل کرده و برای اون ثواب های بی شمار قرار داده   

حضرت علی علیه السلام می فرماید:« ...عَمَلٍ تَذْهَبُ لَذَّتُهُ وَ تَبْقَى تَبِعَتُهُ وَ عَمَلٍ تَذْهَبُ مَئُونَتُهُ وَ یَبْقَى أَجْرُه‏» « (کارها دو گونه اند) کارى که لذتش رود و گناهش ماند، و کارى که سختی هایش برود و پاداشش می ماند.»( نهج البلاغة-ترجمه شهیدى ، ص : 381)

و امام صادق علیه السلام در پاداش نگه داشتن چشم از نگاه به نامحرم فرموده اند:« مَنْ نَظَرَ إِلَى امْرَأَةٍ فَرَفَعَ بَصَرَهُ إِلَى السَّمَاءِ أَوْ غَمَّضَ بَصَرَهُ لَمْ یَرْتَدَّ إِلَیْهِ بَصَرُهُ حَتَّى یُزَوِّجَهُ اللَّهُ مِنَ الْحُورِ الْعِینِ‏»« اگر کسى چشمش بزنى افتد و چشم از او بردارد و بآسمان اندازد، یا ببندد، هنوز چشم بهم نزده که خداوند حور العینى باو تزویج نماید. (مکارم الأخلاق ص : 233)

 

پنجمین کار هم این است که به پیشنهاد اولم عمل کنید یعنی به دنبال ازدواج با دخترهای خوب و شایسته باشید و بدونید اون هایی که عفت دارن هم می تونن خودشون را مثل همین دخترایی که دل شما رو بردن بکنن و چه بسا خیلی بهتر از اینها اما پاکی و عفت اونها که سرمایه یک زندگی مشترک سالمه این اجازه رو به اونها نمی ده و مطمئن باشید اون ها هم بعد از ازدواج چیزهایی دارن که رو کنن و خودشون رو تو دل شوهراشون جا کنن.

 

پیشنهاد سوم: در جهت سالم سازی محیط اطراف خود تلاش کنید

همونطور که می دونید یکی از واجبات دینی ما امر به معروف و نهی از منکره لذا علاوه بر اینکه انسان باید خودش رو از گناه نگه داره باید در سالم سازی محیط اطراف خودش تلاش کنه و این کار هم اینگونه نیست که حتما خود ما بطور مستقیم وارد عمل بشیم و با خشونت و تندی عکس العمل نشون بدیم بلکه می تونیم از طریق نوشتن فوائد حجاب ( که صد البته باید مستند به روایات و یا آمار و یا نتایج تحقیقاتی باشه ) بر روی تخته سیاه کلاس و یا از طریق مسئولین مدرسه و خیلی دیگه از راهکارهای منطقی و مناسب نسبت به اصلاح این روند اقدام کنیم.

«از پیشنهادهای دیگه ای که در این وبلاگ اومده دیدن کنید شاید بدردتون بخوره»

 « پیشاپیش از اظهارنظر شما تشکر می کنم چون در بهتر شدن وبلاگ کمکم می کنه »

 

 

 

 

/ 13 نظر / 60 بازدید
نمایش نظرات قبلی
من

سلام... ممنون که از وبلاگم که یه درصد به پای وبلاگ مفید شما که اینهمه براش زحمت کشیدید نمیرسه، دیدن کردید. خیلی خوشحال شدم....چون من از وبسایت شما خیلی استفاده کردم تو زندگیم... مخصوصا پست "صبر"... از ته دل آرزوی موفقیت و عاقبت بخیری برای شما میکنم[گل]

من

در ضمن ممنون که مجددا بعد مدتی به روز شدید...[گل]

مصطفی

سلام اومدم و واقعا لذت بردم پیشنهادات عالی هستن به منم سر بزن و اگه خواستی تبادل لینک کنیم

saghi

سلام مطالب عالی ومفید موفق باشید[گل]

علیرضا

من خودم در دانشگاه6 دوست دختر داشتم.[راک][راک]

I

سلام.از يه دانشجوي دختر خوشم بياد چطوري پا پيش بزارم كه حتي اگه به درد هم خورديم به ازدواج هم ختم بشه .سربازي هم نرفتم.

سلام خوبه ديگه. اين جوري همه دخترها رو با يك چوب رانديد. بازم جاي شكرش باقي هست كه نگفتيد دختر خوب و عفيف دانشگاه نميره. فقط نمي دونم چرا دخترها تو دانشگاه همچنان درس خوان تر از گل پسر ها هست ند. بد نيست از اين توصيه هاي قشنگتون به دخترها هم بكنيد. پسر ها هم جمله هاي قشنگي براي گمراه كردن دخترها دارند. ضمن يك تجربه شخصي اطلاع مي دهم ضمن حفظ احترام چادر، دختر هاي چادري بد تر هستند

I

ضمن يك تجربه شخصي اطلاع مي دهم كهههههههه دخترا تو دانشگاه تقلبا زير چادره وراحت نمره بالا ميگيرن پس نگيد درس خون تر[خوشمزه] شمايي كه كامنت گذاشتي خودتم پسرا رو با يك چوب رانديد كه ميگيد پسر ها جمله هاي قشنگي براي گمراه كردن دخترها دارند. همه پسرا هم اينجوري كه شما منفي فكر ميكنيد نيستن. آررررره حاج خانوم[ساکت][ساکت][سبز]

I

سلام من نگفتم كه دختراي چادري بدهستن "خواستم به اون خانومي كه گفته:چرا دخترها تو دانشگاه همچنان درس خوان تر از گل پسر ها هست ند. بگم كه رو اين حسابه وگرنه بسرا از دخترا كم تر نيستن[خنثی]

سارا

والا تو دانشگاه ما که ۴تا دختر بودیم با سی تا پسر